Jdi na obsah Jdi na menu
 


Young Americans - 1.díl

Skateboarding v Americe jde strašně rychle kupředu a největší zásluhu na tom mají mladí jezdci, kteří se nebojí zkusit něco nového a co jedinec, to vlastní styl skejtování. Pojďme si tedy představit pár jezdců, kteří už teď diktují až to hezké není... A přece je!

Určitě se vám někdy stalo, že jste si pustili nové video a byli jste totálně „zničeni“ profilem někoho, o kom jste do té doby neměli ani potuchy. Nějakým neznámým amatérem, profíkem, nebo prostě jen klukem, který měl v nohách něco, co vás oslovilo. Mě se tohle stalo mnohokrát a tak jsem se rozhodl, že vám přiblížím několik jezdců, jejichž profily nebo jen záběry mě donutily brát jejich jména v úvahu a počítat s nimi do budoucnosti. Jsem si jist, že o níže zmíněných jezdcích někteří z vás už slyšeli, někteří však ne, ale pro vás všechny jsem sehnal pár informací a záběrů, které by vás mohli zajímat. Jedná se vesměs o američany, proto jsem článek nazval YOUNG AMERICANS, vyskytují se zde přesto dva „neameričané“ tak věřím, že budete k názvu článku schovívaví. A i když je venku hnusně a zima, tak jsem si jist, že vám vženou do nohou zase trochu elánu jít ven hledat zastřešené spoty a zase si užít skateboarding o trochu víc.

Klik na stránku s obrázkem

Sean Malto

1. Sean Malto
Sean se narodil v městě Kansing v americkém státě Kansas. Skejtovat začal někdy kolem roku 98-99 a je mu 17 let. Jezdí regular a mezi jeho nejoblíbenější jezdce patří určitě, jak sám říká, Rick McCrank. Obdivuje na něm, že dokáže jezdit všechno: raily, zídky apod. a tak nějak vypadá i ježdění samotného Seana. Má perfektní styl a všechny triky v jeho podání výpadají velice snadně, na litry má asi nejvíc salad grindy na railech, fs crooked na všem a nádherný hardflip ze všeho, přes všechno, na všechno. Osud mu byl nakloněn a tak, mimo jiné sponzory, stanul v Girl skateboards po boku svého oblíbence McCranka. Dále je součástí Dc shoes teamu, kam se dostal v minulém roce, a se skejtem na různých tour, ať už s DC nebo ostatními sponzory, stráví většinu svého času. V minulém roce se zúčastnil tour DC teamu po Austrálii, z kterého vzniklo i video DC Australia 2006. Zde má Sean spoustu záběrů a v závěrečné montáži takový menší, dvouminutový sestřih toho nejlepšího, co na tour vrátil na streetu. K vidění níže. Dále jsme jeho profil mohli vidět ve videu Through Being Nice, které natočil se svými kansaskými přáteli, mezi které patří i za REAL jezdící a diktující, Ernie Torres.
Sponzoři : DC, Girl, Thunder trucks, Analog, Spitfire wheels, Escapist
Odkaz na video z Austrálie

Klik na stránku s obrázkem

Mikemo Capaldi

2.Mikemo Capaldi
Ze Simi Valley v Kalifornii pochází další jezdec jezdící na regular, šestnáctiletý Mikemo Capaldi. Mikemo na sebe upozornil stoprocentně svým profilem na Rodriguezově videu s názvem Forecast. Na to, že mu v době natáčení bylo pouhých 15 let, jeho profil opravdu nevypadá a jeho switch triky jsou obrovské. Hlavně závěrečný ss flip a ss heelflip. Nejraději jezdí se svým bratrem Vincem o kterém říká, že je jeden z nejvtipnějších lidí co zná a díky kterému jezdí na skateboardu. Zejména díky profilu ve Forecastu se o Mikemo Capaldim začalo slýchat víc a víc. Do teamu si ho vybrali např. Girl skateboards a propagují ho jak můžou. Přes lidi z Girl se dostal ke svým dalším sponzorům: Lakai footwear, jejichž boty obouvá (nejraději však modely Howard II limited a Manchester), kola Fillmore, oblečení Matix, trucky Royal a hardware Diamond. Není se čemu divit, že výčet jeho sponzorů pokračuje ložiskami Swiss, MOB griptapem a IG boardshop. Kdo by také takový talent nechtěl v týmu? Mimo skejtování Mikemo hodně surfuje po netu, hlavně po MySpace, kde má hned dva profily..
Odkaz na profil ve Forecastu

Klik na stránku s obrázkem

David Gonzales

3.David Gonzales
Další jezdec je prvním mimoamerickým rodákem, nyní však v Americe žije a skejtuje. David Gonzales je patnáctiletý týpek, pocházející z města Medellin v Kolumbii, jezdící na goofy a je úctyhodné, že se ze zdejších skejtových podmínek propracoval až do samotného Flip teamu. Ve volném čase se věnuje sledování skejtových videií a studiu angličtiny, která mu zatím nejde tak dobře, jak by chtěl a díky jeho původu mu kamarádi v Americe říkají „Don David“. Od Davida jsem zatím neviděl žádný profil většího ražení, vždy jen pár záběrů. Jezdí hodně rychle, obléká se do černého a i přes svůj malý vzrůst dává velké triky, triky na cíli přiloženého odkazu mluví za vše. Většinou ho můžeme vidět buďto s šátkem na čele nebo rozpuštěnými havraními vlasy, což se stalo jeho poznávacím znamením. V paměti mi nejvíce zůstalo demo z Prissické plazy v Anglii, kde to tenhle malý kolumbijec zabíjí na railu. Don David jezdí jako amatér za Globe shoes, Flip skateboards, Fury trucks, Ricta wheels a Hawk clothing. O tomto mladém zabijákovi toho ještě hodně uslyšíme..
Odkaz na Prissick plaza Flip team demo

Klik na stránku s obrázkem

Ryan Lay

4.Ryan Lay
Ryana Laye jsem si všiml už na videu Filmbot Files, kde měl profil spojený s Darylem Angelem. Jezdí trošku jinak než ostatní a má zvláštní styl, což ho dělá ojedinělým. Na jeho profilech vidíte spoustu powerslidů a triků na ulicích, které by vás ani nenapadli. Ryan jezdí pravý street skateboarding a není zatím příliš profláklý, také proto jsem toho o něm moc nesehnal. Naprosto mě ale dostal jeho profil, který se objevil na serveru skateboarding.com v seriálu Filmbot Fridays. Zde už je Ryan o něco starší než na Filmbot files a také o něco víc diktuje. Většina triků nejsou žádné prasárny z dvaceti schodů ale technický, nevídaný a nezvyklý street skateboarding. Last trick, switch bs 360 vám jistojistě vyrazí dech. K jeho image patří oblíbený klobouk, sem tam rukavice a high-tops boty. Mezi jeho sponzory se řadí v první řadě Nike shoes. Ryan pochází ze San Francisca v Kalifornii.
Odkaz na Ryan Lay´s profil

2.díl: Brandon Westgate, Nick McLouth, Sheldon Meleshinski, Nyjah Huston