Jdi na obsah Jdi na menu
 


Freemagazine #49

To je "zima", co? Chmury z letošní sněhové nenadílky se vám alespoň na chvíli pokusí zahnat freemágové prostřednictvím zbrusu nového FREE MAGAZINE #49, které právě v těchto dnech doráží na pulty většiny skateshopů a trafik. Když už je řeč o sk8shopech, tak právě v nich můžete sehnat nový FREE MAGAZINE #49 i s limitovanou DVD přílohou z akce Horsefeathers JibMasters 2006, na kterou jste se už tolikrát vyptávali. Tento komplet je k mání za 169,- Kč, ale koupit si samozřejmě můžete časopis i samostatně za běžnou cenu 69,- Kč. A co že vás čeká uvnitř?

V obsáhlém rozhovoru se hned na úvod seznámíme s radikálním norským diktátorem Danny Larsenem, který je ve snowboardingu protipólem současného "gangsta" stylu. Heavy metal nade vše!

Pirátská loď brázdí moře snowboardových možností dál, ale my se v "umělecky" pojaté reportáži ještě jednou ohlédneme za jejich aktuálním snímkem Lubedence.

Článek Read & Ride nás pak seznámí s novinkou na našem knižním trhu, publikací s názvem Snowboarding, která se zabývá především metodikou ježdění a základy freestylu. Pro inspiraci se určitě hodí a my vám její vznik malinko přiblížíme.

Ve dvou "preview" článcích nás Martin Černík a Richard Skandera v krátkém rozhovoru seznámí s plány a novinkami týkající se letošních akcí sezóny - Snowjam a Horsefeathers JibMasters.

Podnikem podzimu byla samozřejmě česko-slovenská zastávka RedBull Drive By Tour, z níž vám přinášíme netradičně pojatou "PhotoStory part#1".

No a nelze se alespoň na chvilku a na pár stránkách nezastavit u dalšího ročníku akce Air&Style, která byla tentokrát opravdu přelomová.

A samozřejmě nechybí ani další pravidelné rubriky. S Eye On reportáží omrkneme nedávný Horsefeathers City Jib, 10 Questions nám zodpoví Honza Nečas, svůj TrickTip na backside 450 to frontside boardslide nám dá Chris Patsch, a tak dále, a tak dále...

Anebo je radši libo skateboarding?

S početnou Horsefeathers crew se tentokrát podíváme do Paříže, kde kluci v létě strávili několik dní focením a točením velmi kvalitního materiálu.

V Českém Brodě se uskutečnil již druhý závod v tamní minirampě se spinou a vše se pro vás vydal zaznamenat Dr.Kačer.

Kevin Metalliere již patří mezi naše stálé spolupracovníky, který se díky svým schopnostem podíval do mnoha zemí světa. Tentokrát ho vítr spolu s Romainem Jordou zavál až do vzdálené Moskvy. Jak se tedy skejtuje v někdejší mecce komunismu?

Mistrovství ČR ve skateboardingu patří tradičně k vrcholům domácí skateboardové sezóny. I tentokrát tomu tak bylo. Perfektní park, nejlepší čeští jezdci, inovace v podobě disciplíny pool, co víc si přát! Skatopia je osada kdesi uprostřed Ameriky. Žije si svým vlastním životem, má vlastní pravidla. Né každý zde vydrží, no posuďte sami!

Ve vánočním shonu již tradičně naše mozky uvolní štvanický pool contest. I letos se tak stalo. A kdo jezdil nejlépe?

Eric Antoine je jedním z předních evropských skateboardových fotografů. Po několika měsících mailování (vzhledem k jeho zaneprázdněnosti) se nám konečně podařilo sestavit jeho portfolio a udělat rozhovor. Jeho interview i fotografie vám dozajista rozšíří obzory o tom, jaké to je žít fotografií a skateboardingem...